0
09919237743واتساپ

عشق ویرانگر : کتابی که باید خواند تا در اَمان ماند …

آیا تا حالا با چنین جملاتی در ذهنتون مواجه شدید؟

  1. اولش که اینطوری نبود پس چرا کلا رفتارش تغییر کرد؟
  2. اوائل آشنایی مون که خیلی جذاب بود پس چی شد که الان اینقدر بد اخلاق شده ؟
  3. هرچی می گذره انگار دارم بهتر میشناسم اش.
  4. من که خیلی تو انتخاب ام دقت کردم پس چرا نفهمیدم همچین آدمیه؟
  5. و…

بسیاری از ما قبل از ازدواجمون وقتی با فردی روبرو میشویم تصور می کنیم با یک معاشرت چند ماهه می توانیم بفهمیم طرف مقابل مون چطور آدمیست. اما گاهی فراموش می کنیم از خود بپرسیم که مگر ما آدم شناس هستیم؟؟؟

من در روانشناسی اختلالات و مشکلات روانی رو به دو دسته تقسیم می کنم : دسته اول اختلالاتی که کوتاه مدت تر اند و خود فرد متوجه وجود آنها هست. دسته دوم اختلالاتی اند که بلند مدت هستند و متاسفانه خود فرد متوجه نیست که به چنین اختلالی مبتلا است . نام دسته اختلالات فردی و یا اختلالات بالینی است. این اختلالات به گونه ای هستند که بیشترین آسیب رو خود فرد می بینه بخاطر همین سعی دارد به دنبال راه حلی برای درمان پیدا کند. نام دسته ی دوم که خود فرد متوجه اون نیست و فقط دیگران از وجود این اختلال در فرد مبتلا رنج می برنداختلالات شخصیت هست که اختلالات بسیار اختلالات خطرناکی هستند .

اما نکته ی ناراحت کننده اینست که غیر از روانشناسان و روانپزشکان کسی قادر به تشخیص چنین اختلال خطرناکی در فرد نیست و زمانی فرد متوجه چنین اختلالی می شود که به احتمال زیاد زندگی اش در حال نابودی است و چاره ای ندارد که پذیرد که اطرافیانش از دستش خسته شده اند و تصمیم دارند اورا ترک کنند .

از همه بد تر اینکه خیلی از روانشناسان معتقدند که این اختلالات شخصیت درمان نشدنی اند و یا به تعبیری درمان این اختلالات آنقدر سخت است که می شود گفت غیر ممکن است . چرا ؟ به چند دلیل: اول اینکه چون خود فرد نمی داند که دچار اختلال شده است بنابر این برای درمانش به روانشناس مراجعه نمی کند. دوم اینکه چون دیگران بیشتر از وجود این اختلال در طرف مقابل آسیب می بینند به همین خاطر اغلب با فرد مبتلا وارد نزاع شده و درک درستی از شرایط ندارند و در آخر اگر خود فرد شانس داشته باشد و به هر دلیلی به روانشناس مراجعه کرده باشد سیر درمان طولانی را در پیش دارد

اگر به هر دلیلی قصد ازدواج دارید پیشنهاد می کنم کتاب ” عشق ویرانگر” یا همون “عشق دیوانه وار” که یکی از ترجمه های دیگر این کتاب هست رو بخونید چرا که توضیح کاملی از این دسته افراد رو به شما می ده .

اگر هم به هر دلیلی متوجه شدید که خودتون دچار این آسیب ها شدید باید بهتون بگم فرد بسیار خوش شانس هستید که زودتر اقدام به مطالعه این کتاب کرده اید و دارید تلاش می کنید تا قبل از اینکه اطرافیان و دوستان و خانواد تون رو از دست بدید یا آزرده کنید، مشکلتون رو حل کنید .

یادتون نره اولین قدم برای درمان این اختلالات بینش هست پس با دقت تمام این کناب رو مطالعه کنید و ببینید کدام یک از اطرافیان شما مبتلا به این اختلالات هست.

روح الله امینی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.